NavigationVzhled

Něco málo ke vzhledu a zpracování padělků

Na pohled jsou padělky paměťových médií jen stěží rozeznatelné od originálů a to jak média samotná, tak i jejich obaly. Na balení mohou být mírné odlišnosti v barvách a fontech, ale pokud nemáte možnost přímého srovnání originálu s kopií, pravděpodobně nic nepoznáte. Padělky totiž mají i takové detaily jako jsou sériová čísla vypálená do plastu či vyražená do konektoru. Co se týče samotného paměťového média, zde je většinou horší materiálové zpracování a až nepoužitelně nízká rychlost přenosu dat. U MP3/4 přehrávačů pak ještě ne pokaždé reagující tlačítka, nevýrazné a pomalé displaye (na propagačních obrázcích je zobrazení displaye vylepšené třeba přes Photoshop) a nekvalitní baterie s výdrží třeba jen kolem 1-2 hodin – některé baterie dokonce odcházejí do 2 měsíců od koupi a v podstatě bez možnosti výměny!

Srovnání originálu s kopií (jejíž vnitřek si může prohlédnout v záložce "zkušenost"):

Doplněno 2015

V současné době to vypadá, že výrobci přestali kopírovat značky. Nejčastěji se tedy setkávám s SD kartami a fleškami bez označení výrobce takzvané "NO NAME". Hojně se prodávají na slevových portálech a na Aurku.cz.

Starší případyPadělky flashdisků Kingston mají obvykle obráceně naletovaný konektor (originál vlevo):


U SDHC karet je rozeznání opravdu jednoduché:
CF SanDisk mají kopie mnohem zdařilejší. Srovnání větších CF karet jsem neobjevil, tak aspoň 2GB varianta pro ilustraci, že rozdíly jsou minimální (originál vlevo):

Jsme i na FB!

Návštěvy


Reklama: