NavigationVýskyt

Kde si rozhodně dávat pozor?

Na to je jednoduchá odpověď: téměř všude - zahraniční servery (Ebay.com, dhlgate.com, ...), objevili se i na českých slevových serverech (slever.cz, mimisleva.cz, raketa.cz, topsleva.cz, ...), na e-bazarec (sbazar.cz, ...) i na aukčních stránkách (aukro.cz)

V zahraničí je velmi riskantní kupovat paměťová média na eBayi. A zdaleka nejde jen o prodejce registrované v Hong Kongu, protože zboží vymění několik prodejců, než se dostane ke konečnému majiteli. Kupující se často uklidňují ochranou pro zákazníky, která je jakýmsi pojištěním. Bohužel na tu se spolehnout nedá, jelikož množství prodaných padělaných médií se odhaduje na víc než 85% z celkového počtu, nemůže všem napáleným kupujícím eBay (resp. PayPal) vyplatit náhradu!

Tady je důkaz, že napálit se můžete i v českém internetovém obchodě - článek Ivana Žurovce z 19.11.2009 ( http://www.krimidoma.cz/detail.php?id=11987 , zdroj www.policie.cz):

Prodávali padělané flash disky
Ostrava: Z Číny si dovezli desítky padělaných flash disků s údajnou kapacitou 32 GB. Natiskli si tisíce letáků a začali zcela nefunkční flash disky prodávat za tisíc korun. Podařilo se jim však prodat jen několik desítek kusů, pak je zadržela policie. Jsou obviněni mimo jiné z podvodu, hrozí jim až tři roky vězení.
V dubnu tohoto roku si vyjel 28letý muž z Frýdku-Místku a 36letý muž z Ostravy na nákupy do Číny. Přivezli si i 52 kusů údajně značkových vysokokapacitních flash disků 32 GB. Celokovové flash disky byly označeny světovou značkou z USA. Vytiskli tisíce letáčků, v nichž je nabízeli za 50 procentní cenu. V té době se takovéto flash disky prodávaly za 2 tisíce korun, oni je prodávali za tisícikorunu. Vydávali se za smyšlenou firmu A-COMP z Ostravy. Jednomu zájemci z Pardubic, který si nabídku našel na internetu, prodali hned 9 ks flash disků. Po připojení do počítače se na monitoru skutečně zobrazilo napojení flash disku s kapacitou 32 GB. Dala se na ni i ukládat data. Bohužel se však už nedala nikdy přehrát. Takovýchto zcela nefunkčních flash disků prodali jen 28 ks, než byli zadrženi frýdecko-místeckými kriminalisty. Zbylé flash disky jim byly odebrány spolu s vytištěnými letáčky a razítkem smyšlené firmy. Jsou obviněni z trestného činu podvodu a porušování práv k ochranné známce, obchodnímu jménu a chráněnému označení původu. Za tyto trestné činy jim hrozí až 3 roky vězení.

Kde byste neměli narazit na padělky?

V zaběhlých kamenných obchodech nebo v internetových obchodech s výdejním skladem (např.: czc.cz, alza.cz, mironet.cz, ppsu.cz, ...)

Jsme i na FB!

Návštěvy


Reklama: